RSS Email Subscription Contact Me

Triple Coupons at Harris Teeter (9/14-9/20)

September 14, 2011

The triple coupon event is scheduled for Wednesday, September 14 through September 20, 2011 at Harris Teeter. They will triple coupons up to $0.99 face value. Limit 20 coupons per VIC household per day. Harri's Teeter policy is to triple up to 3 identical coupons. So, if you have six $0.50 coupons for a product, the policy is to only triple the first three. You can use two coupons on a BOGO deal if you buy two of the products. Look at the list of sales prices shown below which are matched up with manufacturer coupons.

Betty Crocker Chicken Helper, Hamburger Helper or Tuna Helper $1
$0.75/3 Hamburger Helper home cooked skillet meals
Final Cost: $0.25 ea. when you buy 3

Betty Crocker Specialty Potatoes $1.25
$0.50/2 Betty Crocker boxed potatoes except Potato Buds and Pouch (9/11 GM)
$0.50 ea. when you buy 2

Betty Crocker Rich & Creamy Frosting $1.67
Betty Crocker SuperMoist Cake Mix $0.99
$0.75 off Betty Crocker SuperMoist cake mix and Ready to Spread frosting both (8/7 SS)
Final Cost: $0.41 for two items

Betty Crocker Supreme Brownie Mix $2
$0.75/2 Betty Crocker supreme brownie or dessert bar mixes (8/28 SS)
Final Cost: $0.88 ea. when you buy 2

Pillsbury Grands! Biscuits $1.66
$0.30/1 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls (9/11 GM)
Final Cost: $0.76

Pillsbury Grands! Cinnamon Rolls $2.50
$0.30/1 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls (9/11 GM)
$0.40/2 printable
Final Cost: $1.60

Pillsbury Cinnamon Rolls $2
$0.30/1 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls (9/11 GM)
$0.40/2 printable
Final Cost: $1.10

Pillsbury Bread $2
$0.40/2 Pillsbury refrigerated pizza crust, breadsticks, loaves or dinner rolls (9/11 GM)
Final Cost: $1.40 ea. when you buy 2

Pillsbury Crescent Dinner Rolls $2
$0.40/2 Pillsbury crescent dinner rolls (9/11 GM)
Final Cost: $1.40 ea. when you buy 2

Pillsbury Refrigerated Cookies $2.50
$0.75/2 Pillsbury refrigerated cookie dough (9/11 GM) or $1/2 printable coupon
Final Cost: $1.38 ea. when you buy 2

Pillsbury Microwave Pancakes $2
$0.50/2 Pillsbury toaster strudel or toaster scrambles pastries or pancakes (9/11) or printable coupon
Final Cost: $1.25 ea. when you buy 2

Totino's Pizza Rolls Brand Pizza Snacks $3
$0.35/1 Totino’s rolls snacks (9/11 GM) or $0.40/2 printable
Final Cost: $1.95 ea.

Campbell's Spaghettios $1
$0.40/2 Campbell’s Spaghettios pasta (9/11 SS)
$0.40 ea. when you buy 2

Campbell's Condensed Soup $0.60
$0.40/4 Campbell’s Condensed Chicken Noodle and tomato soups (9/11 SS)
Final Cost: $0.30 ea. when you buy 4

Campbell's Chunky Soup $1.50
Final Cost: $1 ea.

Swanson Premium Chunk Chicken $1.79
$0.75/2 Swanson premium poultry (9/11 SS)
Final Cost: $0.67 ea when you buy 2

Prego Italian pasta sauce, 24 oz $2.00
$0.75/2 Prego sauces
Final Cost: $1.25 ea. when you buy 2

Kens Salad Dressing BOGO for $1.84
$1.00/2 Ken’s 16 oz. dressings (9/30)
$1.00/1 Ken’s marinade (9/30)
$1.00/2 Ken’s 8 or 9 oz. dressings (9/30)
Final Cost: $1.34 ea.

Nature Valley Granola Bars $2.50
$0.75/1 Nature Valley granola thins (9/11 & 8/7 GM)
$0.75/2 Nature Valley 6ct+ granola bars excludes granola thins (9/11 & 8/7 GM)
$0.75/2 Nature Valley printable
Final Cost: $1.38 ea.

Pop Secret popcorn BOGO for $1.59
$0.50/2 Pop Secret product (10/23)
Final Cost:$0.84 ea.

Chex Mix 8.75oz. $2
$0.50/2 Chex Mix 4.5oz or larger any flavor or Chex 100 Calorie Snack (8/7 SS)
Final Cost: $1.25 ea. when you buy 2

Fiber One Bars $2.50
$0.40/ Fiber One chewy bars, 90 calorie chewy bars or 90 calorie brownies (9/11 GM)
Final Cost: $1.30

Yoplait Greek $1
$0.50/2 Yoplait Greek cups (9/11 or 8/14 GM) or printable coupon
Final Cost: $0.25 ea. when you buy 2

Mueller’s Whole Grain pasta $1.95
$0.55 coupon (8/21 SS )
Final Cost: $0.30

Green Giant Vegetables $1.25
$0.60/3 Green Giant frozen boxed vegetables (9/11 GM)
$0.65 ea. when you buy 3

Carefree Pantiliners 38-60 ct. $2.50
$0.50/1 Carefree (8/21 SS)
Final Cost: $1.50

Purex laundry detergent 150 oz BOGO $5.99
$2.00/1 Purex Laundry Detergent 128 oz. or larger bottle (9/11 RP)
Final Cost: $3.99

Edge or Skintimate Shave Gel 7oz. $2.50
$0.75/1 Edge printable or $0.75/1 Skintimate printable
Final Cost: $0.25 ea.

Viactiv Soft Chews $4.99
Final Cost: $2/1 VIACTIV® Soft Chews Dietary Supplement (5/8 SS)
Final Cost: $2

Oral-B floss $1.99
$2.00/1 Oral-b complete floss, Oral-b complete toothbrush (9/11 SS)
Final Cost: Free

Good Earth Restaurant Favorites $3.50 $1/1 Good Earth printable

Macaroni Grill Restaurant Favorites $5.99  $1.50/1 Macaroni printable

Marie Callender's Steamers $2.50  $1/3 Marie Callender’s printable

Wanchai Ferry Restaurant Favorites $5.99  $1.50 Wanchai printable

 when you buy Gain detergent plus 2 additional Gain products

0 comments

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...